Česká televize: Hypotéky dál zlevňují


 Daniel TAKÁČ, moderátor
--------------------
Hypotéky dál zlevňují. Jejich průměrná úroková sazba má nový rekord, když v červnu klesla na 2,76 %. Oproti květnu tak podle hypoindexu společnosti Fincentrum klesla o pět setin. Poznali to i pracovníci bank, kteří měli v červnu napilno.

Miloš MINAŘÍK, redaktor
--------------------
Stejně jako loni měli i letos v červnu hypotéční makléři nejrušnější měsíc v roce. Do banky si pro úvěr přišlo skoro 9 tisíc klientů, o 800 víc než v květnu. Oproti loňsku jich ale bylo o něco méně a méně si také půjčovali. Dohromady 15 miliard korun.

Josef UCHYTIL, hypotéční specialista, Partners
--------------------
No, je to díky nejenom marketingovým akcím banky, ale i díky vlastně extrémně nízkým úrokovým sazbám, které jsou, které jsou na trhu a zároveň prázdninové měsíce vybízejí k tomu vlastně řešit, řešit výstavbu, řešit stavbu, své bydlení.

Miloš MINAŘÍK, redaktor
--------------------
Analytici ale soudí, že ani lidé, kteří přijdou do banky až po dovolené, nebudou mít horší podmínky. Sazby by totiž měly vydržet nízko a mohly by se ještě i dál snižovat.

Josef RAJDL, vedoucí analytik, Fincentrum
--------------------
Předpokládáme, že koncem akčních nabídek některých bank budou spíše sazby stagnovat, ale samozřejmě může se stát, že některá z velkých bank se rozhodne říci si o větší podíl ..., což by samozřejmě změnilo zcela situaci.

Josef UCHYTIL, hypotéční specialista, Partners
--------------------
Já osobně odhaduju, že úrokové sazby ještě mohou klesat. Když se třeba podíváme do, do sousedního Německa, tak tam při podobných sazbách mezibankovních jsou třeba pětiletí fixace pod 2 %, desetiletá fixace lehce přes 2 %.

Miloš MINAŘÍK, redaktor
--------------------
Průměrně si lidé půjčují na bydlení milion a 700 tisíc korun. U nových hypoték je částka vyšší. Zhruba třetinu z celkového počtu úvěrů ale tvoří takzvaně refinancované smlouvy, u kterých si lidé po několika letech splácení domlouvají s bankami nové podmínky. Miloš Minařík, Česká televize.

Záznam ke shlédnutí: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253066674-zpravy-ve-12/214411012000716

 


Získejte levnou hypotéku

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.