Denik.cz: Otevřít si poradenskou kancelář? Parťáci jsou klíčoví

Mít vlastní poradenskou kancelář? Na Západě je model finančně – poradenských kanceláří velmi úspěšný a představuje zajímavou kariérovou cestu. Tento koncept zaujal také poradce Partners Vladimíra Weisse, který v současnosti vlastní kancelář zakládá. Jak se k podnikání ve finanční oblasti dostal? A jakým výzvám musí čelit.

Vladimír Weiss

Proč jste se rozhodl začít podnikat jako finanční poradce?

Je to velice jednoduché. Vždy jsem chtěl pomáhat a být prospěšný. Zkrátka jsem se chtěl zabývat něčím, co mi bude dávat smysl. V roce 2007 jsem se dostal do finančního oboru a už jsem u něj zůstal. Pro většinu lidí jsou totiž finance nepřehledné, plné absurdních poplatků, zázračných pojistek atd. A zde je právě veliký potenciál. Lidé potřebují někoho, kdo jim poskytne kvalifikovanou radu a do jejich financí vnese smysl a pevný řád.

 

Jaké jsou problémy tohoto oboru?

Trh je dnes plný nejrůznějších a všehoschopných prodejců, kteří se vydávají za poradce. Přitom s poradenstvím nemají vůbec nic společného. Lidé pak na nás, na poctivé poradce, nahlížejí všelijak. A to mi vadí. Jsem hrdý na to, že jsem finanční poradce, a mým velkým přáním je posunout poradenské řemeslo na úroveň, která mu náleží, a jednoznačně se vymezit proti finančním prodejcům.

 

V současnosti fungujete jako takzvaný VIP poradce, zaměřujete se tak hlavně na poradenství klientům. Vytvoření vlastního týmu poradců vás nelákalo?

Vždy mě to táhlo k poradenství, k přímému kontaktu s lidmi, klienty. Naopak budování týmu poradců nebyla moje parketa. Před pár lety jsem si ale uvědomil, že den má jenom 24 hodin a že sám toho moc nezvládnu. Bylo mi jasné, že potřebuji parťáky, kteří mi budou pomáhat. Jakmile se naskytla možnost založit si takzvanou poradenskou kancelář, byla to pro mě jasná volba.

 

Co to znamená mít poradenskou kancelář?

Finančně-poradenská kancelář kopíruje advokátní kanceláře. Advokát pomocí svých koncipientů pomáhá klientům řešit právní záležitosti. V našem pojetí finanční poradce pomocí svých koncipientů pomáhá klientům s financemi. O klienta se nestará pouze jeden hlavní poradce, ale klidně několik specialistů z kanceláře. Aby koncept měl správný byznysový potenciál, je důležité, aby kancelář cílila převážně na bonitní klientelu.

 

Čím vás model kanceláře oslovil?

Jedná se o koncept, který ve vyspělých zemích na západ od nás funguje velice dobře již desítky let. Menší kanceláře s 5 až 10 spolupracovníky se dokáží kvalitně a efektivně postarat o tisíc až dva tisíce klientů. Mým velkým snem je vybudovat prestižní a vyhledávanou poradenskou kancelář, která bude spravovat finanční majetek stovkám až tisícům klientů. Kancelář má daleko větší rozsah než samotný poradce a může oslovit mnohem více lidí. A tím pádem mnohem více lidí se může mít výrazně lépe. Kancelář je pro mě skvělý prostředek, jak se naplno realizovat.

 

Co je při budování kanceláře pro vás nejsložitější?

Momentálně je mým největším nepřítelem čas. Neustále bojuji se skloubením rodinného a pracovního života. A jak už to tak bývá, kromě času čelím dalšímu velkému protivníkovi – sám sobě. Obzvláště v rovině budování týmu poradenské kanceláře.

 

Jaké plány máte pro tento rok?

Hlavním a zásadním tématem je tvorba dobrého týmu. Do konce roku mám v plánu zapracovat dva nové spolupracovníky. Dále usiluji o to, aby minimálně třetinu výkonu kanceláře dokázali koncipienti vytvořit samostatně, bez mé účasti.

Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/otevrit-si-poradenskou-kancelar-partaci-jsou-klicovi-20160905.html


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.