Penize.cz: Srovnání spořicích účtů: Nechci úrok zadarmo

Důstojné úroky na spořicích účtech dostanete v bankách už jen za aktivní využívání jejich služeb. Sestavili jsme pro vás žebříček spořáků s nejvyšším zhodnocením na trhu.
Srovnání spořicích účtů: Nechci úrok zadarmo
 
Je to už ohraná písnička, ale nezbývá nám než ji zas opakovat. Banky o vaše peníze nestojí! Alespoň ne na spořicích nebo běžných účtech. Česká národní banka může v brzké době zavést záporné sazby jako některé její evropské kolegyně a komerční banky jí budou muset za uložení peněz platit. Držet v takové situaci vysoký úrok na spořicím účtu je pro banku jako držet černého Petra.

A tak banky dál pokračují ve snižování úroků. „Sazby snižovaly jak novější nízkonákladové banky – Air Bank, Fio banka, mBank, ZUNO Bank, tak i další banky – Expobank, Komerční banka, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank, Sberbank, Wüstenrot hypoteční banka. Nejaktivnější přitom byla ZUNO. Za poslední tři měsíce snížila sazby až dvakrát a další snížení chystá od 21. října letošního roku, tedy ode dne, kdy přestane nabízet služby novým klientům,“ popisuje aktuální vývoj na trhu spořicích účtů analytik společnosti Scott & Rose Martin Olejník. Úroky klasických spořicích účtů, u kterých si banka neklade žádné podmínky pro jejich využívání, se tak nekompromisně blíží nule.

Celý článek naleznete zde: http://www.penize.cz/sporici-ucty/316779-srovnani-sporicich-uctu-nechci-urok-zadarmo


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.