Studenta: Spoléhej se na své pocity!

Sebevědomý projev regionálního ředitele Partners Tomáše Myšáka dává zapomenout dobám, kdy byl jako dítě podceňován svým okolím. Možná i kvůli komplexu z dětství ho odmala hnala dopředu touha něco dokázat a ostatním doslova vytřít zrak.

Příležitost stát se spolupracovníkem Partners se k tehdy jednadvacetiletému studentovi dostala v tu pravou chvíli. Byl ve fázi dospívání a uvědomění si zodpovědnosti sama za sebe.
Navíc končil se závodní cyklistikou, které do té doby on i jeho rodina podřídili naprosto všechno. Začal si uvědomovat, že desáté místo v republice je sice pěkné, ale dřív nebo později to skončí.

Suit up!

„Nebaví mě věci, které nemají perspektivu,“ hodnotí dnes devětadvacetiletý Tomáš Myšák a dodává: „Podnikání ve mně odmala vyvolávalo dobré pocity. Denně jsem se totiž doma setkával s jasným příkladem. Maminka od devadesátých let podnikala ve východních Čechách v zemědělství, táta pracoval ve velké firmě. Líbilo se mi, že když se mamce do práce nechtělo, prostě nešla. To táta, ten se domů vracel pravidelně až večer a čas na mě neměl téměř nikdy. Odmala jsem tak vnímal svobodu, kterou přináší podnikání.“ A tak se nebránil zajímavé nabídce z Partners a zkusil podnikat v oblasti finančního poradenství.
„Ve své době jsem byl v Hradci Králové v podstatě jediný, kdo se do podnikání ve financích pustil ještě na vysoké škole. V obleku jsem vzbuzoval pozornost. Nejdřív jsem byl lidem pro smích, ale postupně se začali zajímat, co že to dělám a zda by to mohli také zkusit.“

Udělejte z mládí svou devízu

Tomáš v podnikání s oblibou sází na moment překvapení, platí to jak u řízení vlastního týkariéra mu, tak na schůzkách s klienty. „Nebuďte nijací, buďte odlišní. Atraktivní rovná se zapamatovatelný. Vždycky mě bavilo pracovat i se staršími lidmi. Když na ně promluví dvacetiletý kluk na náležité úrovni, může jim připadat přinejmenším zajímavý. Lidé to nečekají. Z handicapu uděláte trumf. Atraktivita musí vycházet zevnitř. A tak funguje byznys,“ chrlí ze sebe Tomáš a doplňuje: „Nejsem systematik. Nechávám se vést pocity a emocemi. Když něco chci, udělám to. Nezapomenutelné zážitky, náhlé změny, to je moje. Většina lidí je svázána pravidly nastavenými někdy v minulosti. Mou filozofií je najít v každé situaci její přednost a využít ji.“
Mládí vpřed

Tomáš začínal jako extrémně mladý manažer a v Partners se hodně naučil. Díky tomu si uvědomuje, že neexistuje univerzální cesta vhodná pro každého. „Nechci, aby mě lidé kopírovali.
Každý si musí vytvořit svůj vlastní svět. Například za kolegyni šel nakonec na mateřskou její manžel. Rozbourali stereotypy a našli svou cestu k úspěchu.“
Touhu po úspěchu spojenou s nutnou pílí a vytrvalostí podle Tomáše v sobě buď člověk má, nebo nemá. Ve sportu se s tím setkal mnohokrát. „Nikdo neřešil chuť nebo motivaci. Všichni jsme chtěli jednoduše uspět.“ V Partners poznal, jak vypadá velký pracovní úspěch. A tak jako toho byl doposud schopen na kole, vydal ze sebe i v podnikání maximum, aby ho dosáhl. „Maximum znamená, že člověk od sebe neodlišuje práci a zábavu, to pro něj tvoří jeden celek. Každý tu touhu v sobě musí objevit a důvěřovat sám sobě,“ vysvětluje mladý muž, který toho už stihl hodně dokázat.

Studenta: Spoléhej se na své pocity!


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.