Peníze.cz v lednu překonaly hranici jednoho milionu návštěvníků

Peníze.cz v lednu poprvé v historii navštívil více než milion reálných uživatelů. Vyplývá to z oficiálního měření Sdružení pro internetovou reklamu NetMonitor za uplynulý kalendářní měsíc. Největší web o osobních financích tak i nadále potvrzuje svou pozici jedničky mezi portály poskytujícími servisní informace ze světa peněz.

„Kromě skvělého týmu, s nímž Peníze.cz každý den připravujeme, bych chtěl touto cestou velice rád poděkovat také naší současné vládě, která jak nás, tak naše čtenáře udržuje v permanentním střehu nekonečným přívalem změn, novinek, úprav a následných návratů k minulým řešením,“ říká Martin Vlnas, ředitel společnosti Partners media, která kromě webu Peníze.cz provozuje také internetový magazín Finmag.cz o světě peněz v širších souvislostech. „Bez její pomoci bychom dnes rozhodně nedokázali zaujmout takové množství čtenářů, kteří si potřebují udělat jasno o aktuálních sazbách DPH, výši čisté mzdy nebo třeba o nedávno spuštěném druhém pilíři penzijní reformy. Pro nás je však klíčové, že zatímco dřív lidé chodili pro radu jinam, dnes jich většina končí u nás,“ dodává.

Společnost Partners media web Peníze.cz převzala v lednu 2011. Průměrná návštěvnost webu se tehdy pohybovala na hranici 200 tisíc reálných uživatelů měsíčně. „Naši největší konkurenti Měsec.cz, Finance.cz nebo Kurzy.cz byli o stovky tisíc návštěvníků měsíčně před námi. Kdyby mi tehdy kdokoliv řekl, že za dva roky zvedneme návštěvnost na pětinásobek a budeme třikrát větší než Finance.cz nebo téměř dvakrát větší než Kurzy.cz, nejspíš bych přemýšlel o jeho duševní pohodě. Přesto se to podařilo a já jsem za to nesmírně rád,“ říká Martin Vlnas.    

                                                                                                                                         

Za raketovým růstem webu v posledních dvou letech stojí úspěšný redesign, dlouhodobé zkvalitňování on-page SEO faktorů, navázání spolupráce se silnými partnery, a především návrat k praktickým tématům s potenciálem zaujmout širokou veřejnost. Na webu tak dnes najdete největší databázi pravidelně aktualizovaných kalkulaček včetně unikátní kalkulačky modelující výši budoucí penze či sekci Finanční prasárny, v níž redaktoři upozorňují na nekalé praktiky firem, hledají řešení a doporučují, jak se bránit.

Za zmínku stojí i aktuální produktové informace či optimalizovaná sekce podílových fondů. Rozšířen byl také počet poraden. Na Peníze.cz nově najdete například Realitní poradnu a Spotřebitelskou poradnu, nad níž převzal patronaci uznávaný časopis dTest.

„Nedílnou součástí webu se již stala také databáze volných pracovních míst na úřadech práce, obchodní rejstřík, důležité finanční zákony nebo stránka, na níž čtenáři navzájem sdílejí ceny pohonných hmot ve svém okolí. A protože víme, že ne každý má za všech okolností náladu na produktový servis, přinášíme také rozhovory s lidmi, kteří mají co říci, nebo pravidelný nedělní komiks,“ upozorňuje Martin Vlnas.

Srovnání návštěvnosti ekonomických webů a sekcí zpravodajských webů

Web/ekonomická sekce

Reální uživatelé (RU) v lednu 2013

Peníze.cz

1 005 607 RU

Aktuálně.cz (sekce Ekonomika a Finance)

688 524 RU

Kurzy.cz

596 039 RU

Mesec.cz

501 950 RU

iHned.cz (sekce HNByznys)

398 488 RU

Finance.cz

300 128 RU

Investujeme.cz

22 230 RU (odhad)

Zdroj: www.netmonitor.cz
 

Bližší informace:

Viola Baštýřová, tisková mluvčí Partners, viola.bastyrova@partners.cz, 776 210 599

O společnosti:

Servery Peníze.cz a Finmag.cz, provozované společností Partners media, každý měsíc oslovují více než jeden milion uživatelů českého internetu. Společnost vznikla na konci roku 2010 jako dceřiná společnost finančněporadenské firmy Partners Financial Services.


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.