Mladým stát půjčí na rekonstrukci až sto padesát tisíc. Levně

 „Být mladý“ v tomhle případě znamená, že vám ještě nebylo šestatřicet. Další pravidla a podmínky programu „Úvěr 150“ – pojmenovaného podle toho, že strop půjčky dělá sto padesát tisíc – najdete na příštích řádcích.

Na opravu, rekonstrukci nebo modernizaci bytu či domu Státní fond rozvoje bydlení půjčí sto padesát tisíc korun až na deset let. Roční úroková sazba: dvě procenta. Nabídka, kterou byste na trhu hledali těžko.

Na letošek bylo v programu Úvěr 150 vyčleněno sto milionů – a pořád dost peněz zbývá.

„Ke dni 24. října 2014 bylo uzavřeno 276 úvěrových smluv za 40,3 milionu korun. A bylo přijato dalších padesát pět žádostí za 8, 3 milionů korun,“ říká mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení Karolína Smetanová. Program bude pokračovat i v příštím roce.

„Jeho rozpočet je nyní ve fázi schvalování. Předpokládáme, že částka bude obdobná jako v letošním roce čili zhruba sto milionů korun,“ pokračuje mluvčí.

Komu to dají

O půjčku můžou žádat buď mladí manželé (alespoň jeden z nich musí být v době podání žádosti mladší třiceti šesti let) nebo samoživitelka či samoživitel, který má v péči nezletilé dítě (a taktéž mu ještě nebylo třicet šest). Bezdětný nesezdaný jednotlivec na úvěr nedosáhne.

Co s tím může dělat

Půjčku můžete využít na rekonstrukci nebo modernizaci bytu či domu, který máte v osobním vlastnictví. Případně na rekonstrukci bytu v družstevním vlastnictví, pokud jste členem družstva a máte na byt nájemní smlouvu. V případě, že máte nemovitost v podílovém spoluvlastnictví (tedy například vlastníte jen polovinu domku), o půjčku žádat můžete, doložený rozpočet rekonstrukce se ovšem pokrátí podle vašeho spoluvlastnického podílu (v našem příkladu vydělí dvěma).

Další podmínkou je, že musí jít o objekt určený k vašemu trvalému bydlení. Na úpravy nemovitosti, která slouží jako rekreační objekt (a je tak zanesena v katastru nemovitostí) půjčku čerpat nelze

Stáhněte si žádost o půjčku!

Čtěte dál.

 

Petra Dlouhá, Peníze.cz


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.