Partners rádi pomáhají

 

Filip, Péťa, Verunka, Dětský domov Tisá nebo klienti stacionáře MIREA, to jsou lidé, kteří se dočkali pomoci od členů Partners, kterým není cizí lidské neštěstí. Manažeři Partners obhájili věnování částky na podporu potřebným z rukou Partners Financial Services a.s. nebo se sponzorsky podíleli na charitativních akcích, jako byla například i ta s názvem „Sport pomáhá dětem“.

 

První adventní neděli se v Ústí nad Labem konala sportovně-kulturní charitativní akce skrývající se pod názvem „Sport pomáhá dětem“ za účelem získání finančních prostředků na podporu Dětského domova Tisá a malé Verunky Gožďákové. Své síly v rámci adventního turnaje v sálové kopané na zdejší palubovce změřily i osobnosti, které jinak známe většinou ze stříbrného plátna nebo ze sportovních kolbišť. Fotbalové dresy sem přijeli propotit herci Leoš Noha a Ladislav Hampl, hvězdy populárního „fotbalového“ seriálu Okresní přebor, první český profesionální mistr světa v boxu Lukáš Konečný a další. Pořadatelé turnaje včetně Partners si kladli za cíl získat finanční prostředky k charitativní podpoře malé Verunky Gožďálové, která se musí každoročně podrobovat komplikované a finančně náročné léčbě, a také dětí žijících v Dětském domově v Tisé na Ústecku. To se nakonec i podařilo. Představitelé dětského domova si odvezli šek v hodnotě 10 tisíc korun, malá Verunka celkem 20 tisíc korun. Když poté hlavní osobnosti, organizátoři i návštěvníci turnaje odcházeli do svých domovů, hřál je dobrý pocit z něčeho hmatatelného, čím udělali radost těm méně šťastným kolem nás.

 

Přečtěte si také dojmy jednotlivých manažerů Partners, kteří se zapříčinili o pomoc druhým.

 

Jan PANTŮČEK o Filipu Sršňovi

Žádost o podporu malého Filipa přišla poprvé ze strany jeho babičky, mojí dlouholeté klientky. Filípek se narodil 5. listopadu 2010 s diagnózou dětské mozkové obrny. Dnes jinak mentálně zdravý Filip chodí pouze za pomoci chodítka. Pro jeho zdravotní stav jsou velmi prospěšná balanční cvičení na posílení a zpevnění těla. Zařídili jsme mu neurorehabilitační pobyt v centru ADELI v Piešťanech. Rozhodl jsem se rodině pomoci, především proto, že jako jejich finanční konzultant je znám velmi dlouho a vnímám je více jako přátele než jako klienty. „Sehnat v dnešní době příspěvek na tak drahou léčbu a rehabilitaci je nesmírně obtížné. Proto si moc vážíme finančního daru ze strany společnosti Partners a také bychom rádi poděkovali Janu Pantůčkovi za to, že to celé zrežíroval. Věříme, že i díky Vaší pomoci se nám podaří vrátit Filípka mezi zdravé děti,“ dojatě vyjádřily své poděkování maminka a babička Sršňovy.

Vladimír KLEMENT o Petru Šauerovi

Není mi lhostejný osud lidí s handicapem, zvlášť když se jedná o malé dítě a je v našich silách mu tímto způsobem alespoň trochu zlepšit kvalitu života. Jedná se o projekt na podporu zdravotně postiženého osmiletého chlapce, který je kvůli své diagnóze – vrozené vývojové vadě mozku - od narození postižený, nemůže chodit a je odkázán pouze na pomoc rodičů. Zakoupením speciálního kočárku bude usnadněna přeprava, zlepšení mobility, a tím i možnost lepšího začlenění se do společnosti. Maminka se o syna musí starat čtyřiadvacet hodin denně a otec zůstal jediným nositelem příjmu. Z těchto důvodů je pořizovací částka poměrně značná část rodinného rozpočtu. Je důležité, abychom i v této uspěchané době podporovali děti, které nemají tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.

Jiří KÁRNÍK o pomoci klientům stacionáře MIREA

Hlavním cílem projektu je prostřednictvím zavedení pravidelné muzikoterapie zlepšit kvalitu života klientů s mentálním postižením ve stacionáři MIREA, a to za použití vlastních hudebních nástrojů. Působení hudby má pozitivní vliv na fyziologickou, emociální a smyslovou oblast člověka s mentálním postižením. Muzikoterapie nabízí metody a prostředky pro rozvoj jemné a hrubé motoriky, pomáhá navazovat přátelské vztahy mezi klienty a může snížit jejich agresivní projevy. Líbilo se mi, že lidé, kteří ji před několika lety založili, stále stojí v jejím čele a jejich děti ji pravidelně navštěvují. Úžasným zážitkem pro mě bylo, když jsem klienty organizace slyšel hrát na prvním setkání. Jejich hudba ve mně probouzela velmi příjemné pocity, navíc jsem byl překvapen, kolik pozitivních efektů jim přináší. Při předání šeku jsem i já dostal do ruky hudební nástroj a aktivně jsem se zapojil do vystoupení, které bylo pro mě přichystané.  „Je to úžasné. S nadšením přijímáme finanční dar na realizaci projektu. Hudební aktivity patří mezi  nejoblíbenější činnosti ve stacionáři a jsme rádi, že můžeme zakoupit nové  hudební nástroje a realizovat pravidelně muzikoterapii,“ za všechny vyjádřila upřímné díky Marcela Kolmanová, ředitelka organizace MIREA.

 

 
Simona Mrázková, šéfredaktor webu jsmepartners.cz


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.