Jasnovidci? V Čechách nejsou

Od ledna trvalo naše sponzorství na akci Klubu skeptiků Sysifos. Členové klubu uložili tři předměty do dřevěného trezoru a ten umístili do OC Nový Smíchov do vitríny, kterou jsme pojistili a ozdobili naším logem. Koncem března se za přítomnosti médií a zvědavců trezor slavnostně otevřel. Z 370 zúčastněných kombinaci předmětů nikdo neuhádl.

Televize Prima, internetové noviny iDNES, redaktoři a široká veřejnost - ti všichni se kolem vitríny, kterou jsme pojistili a světu jsme to dali vědět vyvěšením našeho loga. Tři měsíce byla vitrína vystavená v Obchodním centru na Andělu a kdo šel kolem, mohl vidět, kdo trezor chrání před vandaly a zloději. V trezoru byly uloženy tři záhadné předměty a cílem akce bylo najít člověka, který svými nadpřirozenými schopnostmi všechny věci uhádne. Motivace byla velká - sto tisíc korun a sláva. Nikdo takový se však nenašel.

Seznam předmětů, které se mohly v trezoru vyskytovat byl bohatý a velmi kreativní. Jaké přeměty byly ale opravdu uschovány a zamčeny? Byly to předměty úplně obyčejné denní potřeby - kartáček na zuby, vlašský ořech a účtenka z restaurace. Tyto předměty se kupodivu v seznamu objevily, avšak pravidlem bylo, že hadač musí uhádnout všechy tři věci najednou. Z 370 lidí tedy správnou kombinaci neuhádl nikdo.

Fotogalerii z akce najdete zde.

 

Lenka Vrzalová, JsmePartners.cz.


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.