Jdu do toho: o druhém pilíři originálně

Jako odborníci na finance jsme frustrováni špatnou komunikací vlády a médií v oblasti penzijní reformy. Považujeme za svou profesní a společenskou povinnost upozornit na pozitivní aspekty reformy a změn v souvislosti s druhým pilířem. Proto Partners iniciovali projekt Jdu do toho, který se snaží originální formou upozornit na základní argumenty ve prospěch druhého pilíře. Napiště i vy svůj názor na www.jdu-do-toho.cz!

Projekt Jdu do toho je reakcí na chybějící edukativní kampaň současné české vlády a státních orgánů v souvislosti s důchodovou reformou, a dále na množství dezinformací a faktických omylů, které se v souvislosti s reformou objevují v médiích.

Vnímáme potřebu sumarizovat základní fakta a argumenty ve prospěch druhého pilíře jako kontrast a protiváhu k zastrašující a negativní kampani, kterou vede opozice i některé soukromé finanční instituce.

Podstatou projektu je shrnutí základních argumentů a především publikace prohlášení osobností a návštěvníků stránek směrem k druhému pilíři. Každý má možnost uvést, proč se právě on osobně rozhodl do druhého pilíře vstoupit, respektive proč by vstup do druhého pilíře doporučil svým dětem, případně mladším přátelům. Někteří se drží faktů, jiní to berou s humorem, každopádně stojí za to přečíst si názory lidí, kteří se negativné kampaně nezalekli.

Podpora projektu Jdu do toho společností Partners není v žádném případě obecným doporučením stávajícím či novým klientům! Finanční plán na penzi je individuální záležitostí vyžadující osobní konzultaci s finančním odborníkem.

Nekomerční projekt

Partners prohlašují, že nemají pro podporu projektu Jdu do toho žádnou finanční motivaci v podobě podnikatelského zisku. Odměna za uzavření smlouvy na druhý pilíř je regulovaná státem a pohybuje se okolo 800 korun, což je velmi malá a symbolická částka v porovnání s odměnami za uzavření jiných dostupných produktů na finančním trhu (životní pojištění apod.).

Děkujeme všem příznivcům projektu za jejich podporu, všem oponentům za faktickou diskusi v mezích lidské slušnosti!
Pokud se vám líbí projekt Jdu do toho, podpořte nás na Facebooku, přidejte vlastní prohlášení nebo argument, proč jít do toho!

Jaké jsou první prohlášení na stránce www.jdu-do-toho.cz?

Vstoupím do druhého pilíře, protože je výhodnější posílat si tři procenta z hrubé mzdy na vlastní účet než se s nimi každý měsíc loučit nadobro. Chcete, aby váš život připomínal žebráckou operu, až půjdete do penze? Nebo bude lepší mít něco na účtu? Je to váš život, váš příběh, váš scénář.

Pavel Kohout: ekonom a ekonomický publicista

Kde jinde získám ke svým vlastním 500 Kč dalších 750 Kč? Pokud nemusím oněch 750 Kč odevzdat do chřtánu nenasytného státu, tak to beru všema deseti.

Jindřich Vaněk: návštěvník stránek

 


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.