Jak se na dovolenou správně pojistit?

 

Jak se pojistit na dovolenou, aby vás úraz v zahraničí finančně nezruinoval? Otázky směřovaly na Jiřího Pěnčíka, analytika neživotního pojištění ve společnosti Partners.

 

  

 

Podcenit cestovní pojištění se může mít velmi nepříjemné následky. Za léčbu v zahraničí totiž špatně pojištěný turista musí v mnoha případech zaplatit astronomické částky. Ať už vyrážíte na rodinnou dovolenou do Chorvatska, s přáteli na kola do Rakouska nebo za poznáním exotických dálek, je více než moudré se na cestu pořádně pojistit. Cena zájezdu je totiž pak často nižší, než případné náklady, které musí nedostatečně pojištěný člověk v cizině zaplatit, pokud potřebuje ošetření v tamní nemocnici.

Na co si dát  pozor?

Na to se čtenáři TN.cz ptali Jiřího Pěnčíka, analytika neživotního pojištění. Často je zajímalo, jak se pojistit v případě, že se na dovolené chystáte provozovat extrémní sporty. "Každá pojišťovna má sporty rozděleny do několika skupin od rekreačních, které jsou standardně pojištěny v základním pojištění a dále na rizikové případně ještě i extrémní sporty. Tato rozdělení se dosti liší, je tedy nutné pečlivě zvážit, jaký sport budete provozovat a teprve na základě této informace určit pojišťovnu. Jednotlivé sporty mohou být také rozděleny hned do několika kategorií zároveň a to podle stupně obtížnosti, zde je samozřejmě ideální volit nejvyšší stupeň obtížnosti, jakého můžete při sportovní výpravě dosáhnout," vysvětlil Jiří Pěnčík.

Pojištění pro kočku

A co když na dovolenou cestujeme s domácím mazlíčkem? Potřebuje i pes nebo kočka pojištění? "Určitě doporučuji v rámci cestovního pojištění také mí pojištění odpovědnosti za škodu zde však upozorňuji, že často bývá škoda způsobena zvířetem ve výlukách. Doporučuji tedy buď při sjednání cestovního pojištění ověřit, zda se odpovědnost vztahuje též na pejska případně pokud máte pojištěnu občanskou odpovědnost v ČR, tak ověřit, zda se vztahuje také na další evropské státy (standardně ano) a zda se vztahuje i v zahraničí na pejsky (standardně ano)," uvedl Pěnčík na chatu TN.cz.

Občas se přihodí úraz

Co když se na dovolené přeci jen přihodí úraz a je nutné přepravit se do vlasti sanitkou? "V případě že dojde k úrazu, který vyžaduje delší hospitalizaci a je v takovém rozsahu, že není možná přeprava zpět do ČR původním dopravním prostředkem, pak je standardně hrazena též repatriace zpět do vlasti v rámci léčebných výloh," dodává Jiří Pěnčík.

 

A co zajímá vás? Řadu dalších odpovědí naleznete zde.

 

Zdroj: TN.cz


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.