Očima expertů: Dá se na brexitu ještě vydělat?

Před třemi týdny si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie. I když se dlouho spekulovalo, že by tak britské referendum mohlo nakonec dopadnout, s finančními trhy to přesto pořádně zahýbalo. Libra šla rychle dolů, stejně tak i britské akcie. Opačným směrem se například vydala – jak už to v době nejistoty bývá – cena zlata. Postupně se už ale situace stabilizuje, akcie se vrací na původní hodnoty a některé už dokonce oproti pozici z konce června posílily. A rychlá obměna vlády v Británii by mohla pomoci i rychlejšímu uzdravení libry.

Co bude dál? Nikdo neví

Nejistotu okolo brexitu navíc začínají překrývat problémy některých evropských bank, zvláště těch italských. Vypadá to, že by brexit nakonec nemusel na trzích napáchat takové škody, jak se v první chvíli čekalo. Klíčové pro další vývoj zřejmě bude, jaké podmínky se podaří vyjednat nové britské premiérce Therese Mayové. A jak moc bude chtít Brusel Velkou Británii za její „neposlušnost" trestat.

Můžeme tedy jen těžko odhadovat, jaké další příležitosti, ale i rizika další vývoj kolem brexitu přinese. Jedno je jisté, pokud budete chtít vydělat na odchodu Velké Británie z Evropské unie, rozhodně nepůjde o jistou investici, ale spíš o rizikovou spekulaci.

A co si myslí odborníci? Dá se na brexitu ještě vydělat, nebo je správná příležitost už nenávratně pryč? A jaké investiční a nákupní možnosti se dnes lidem ve spojení s brexitem ještě nabízejí? To vše se dočtete právě zde.

 

Autor: Ondřej Tůma, redaktor Peníze.cz

Zdroj: http://finmag.penize.cz/anketa/314032-ocima-expertu-da-se-na-brexitu-jeste-vydelat

 

 


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.