Za ošetření v cizině zaplatíte i milion. Správná pojistka se vyplatí


Sezóna letních dovolených začala a kromě přípravy cestovatelských plánů a balení kufrů je třeba myslet i na spolehlivé cestovní pojištění. V různých ošemetných a nepříjemných situacích pomůže a ochrání peněženku před mnohatisícovými výdaji.

 

Podívejte se na několik příkladů, které by bez pojištění znamenaly bolestivou finanční újmu.

 

Pět rad, jak vybrat pojištění


• Cestovní pojištění by mělo obsahovat pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu. Zvažte i další připojištění, např. úrazové připojištění a pojištění zavazadel.

• Důležité jsou pojistné limity, tedy sumy, do kterých vám pojišťovna náklady vyplatí. Ideální jsou alespoň 2 miliony korun na léčebné výlohy, milion u odpovědnosti za škodu na zdraví, půl milionu u odpovědnosti za škodu na majetku.

• Asistenční služba by měla být dostupná 24 hodin denně, umožnit telefonickou pomoc při řešení nouzových situací, nabídnout tlumočení nebo pomoci při ztrátě osobních dokladů.

• Budete-li se na dovolené věnovat nebezpečným sportům, sjednejte si připojištění.

• Seznamte se „výlukami", to jsou situace, kdy pojišťovna peníze odmítne vyplatit nebo vyplacenou sumu sníží. Příkladem může být škoda vzniklá pod vlivem alkoholu.

 

Příklady cen za ošetření ve vybraných zemích najdete zde.

 

 Autor: Zbyněk Kuběj, Partners

Zdroj: http://finance.idnes.cz/cestovni-pojisteni-aktivni-dovolena-ds3-/poj.aspx?c=A160712_151650_poj_kho

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku

Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.