Pavel Kohout

místopředseda dozorčí rady a ekonom

Pavel KohoutPůvodně chtěl být vývojářem počítačových her. Simulační program pro trénink obchodování na burze jej zanesl do světa financí, kde zapustil kořeny v roce 1993. Pracoval postupně ve společnostech Komero, ING Investment Management a PPF.

V roce 2007 se stal jedním ze zakladatelů a majitelů nové finančněporadenské společnosti Partners, ve které je místopředsedou dozorčí rady a hlavním ekonomem. Na starosti má hlavně odborný trénink finančních poradců, rozvojové projekty a psaní článků do odborných i masových médií. Často přispívá do Lidových novin, Hospodářských novin, MF Dnes, Respektu, Eura nebo na svůj blog na serveru aktuálně.cz.

V roce 2009 se stal poprvé členem NERVu (Národní ekonomické rady vlády). Také působil v PES (Poradní expertní sbor ministra financí a ministra práce a sociálních věcí), kde připravoval návrh důchodové reformy.

Je autorem knih o financích a investování, zejména šestkrát vydané Investiční strategie pro třetí tisíciletí nebo knih Vitamíny pro ekonomický růst a Finance po krizi. Hlavním koníčkem Pavla Kohouta je fotografování, svá díla i vystavuje. Volný čas věnuje také svému synovi.