Partners IS nabídne portfolio management

Partners investiční společnost může nově poskytovat služby portfolio managementu, tedy obhospodařovat majetek individuálních zákazníků na finančních trzích na základě volné úvahy. Povolila jí to Česká národní banka v licenčním řízení, firma se tak zařadila mezi dalších osm investičních skupin, které v Česku tuto prestižní službu mohou poskytovat.„Mezi zmíněnou osmičku patří především společnosti z bankovních skupin, my jsme jako jedni z mála nezávislí,“ tvrdí ředitelka investiční společnosti Lucie Simpartlová. Nezávislost IS na nadřízených bankovních strukturách je podle ní nejvíc patrná v rozsahu investičních instrumentů, na které prý může dosáhnout. „Nejsme omezeni žádnými interními restrikcemi přicházejícími z vedení bank, nemusíme preferovat předem určené investiční nástroje, nejsme tlačeni k nabízení jiných vlastních produktů,“ dodala pro E15.cz.

Partners investiční společnost má aktuálně ve správě prostředky asi od 2200 klientů a celkový objem aktiv ve správě překračuje miliardu korun. Firma dosud nabízela klientům investice prostřednictvím fondů Partners Universe, objem majetku pod správou v těchto fondech přesáhl v březnu 2014 částku 1 miliardy korun. V meziročním srovnání došlo k navýšení majetku ve správě o téměř 50 procent.Partners IS předpokládá, že díky nové službě rozšíří počet klientů o několik desítek, služba portfolio managementu není vhodná pro klasické retailové investory, ale pro bonitní individuální klienty a korporace. Licenci firma získala podle nového Zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Universe se strategií Pavla Kohouta

„Fondy Universe budou stále, vedle privátní správy, jedním z hlavních pilířů investiční společnosti. Díky úsporám z rozsahu budou obě služby efektivnější a budou se doplňovat. V dohledné budoucnosti také plánujeme vznik nového fondu založeného na unikátní strategii navržené Pavlem Kohoutem,“ uvedla Simpartlová.Firma se zaměří jak na korporátní klienty, tak na individuálně připravovaná a řízená portfolia pro finančně nadprůměrné investice soukromých osob.„Strategie fondů Universe je nastavena prorůstově a cílí na akciové trhy rozvinutých zemí a vyhýbá se aktuálně rizikovým regionům, jako jsou Rusko či Ukrajina,“ tvrdí Martin Mašát, vedoucí investičního týmu Partners IS.Vedoucím investičního týmu Partners IS je Martin Mašát a jako hlavní stratég ve společnosti působí Pavel Kohout.

ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

Lucie Simpartlová

 


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku