Umím si poradit

PODPORA KARIÉRY A FINANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Dlouhodobě podporujeme rozvoj finančního vzdělávání a odpovědného přístupu k osobním financím. Kromě toho se také zaměřujeme na spolupráci s vysokými školami po celé České republice. Uvědomujeme si, že každoročně vychází mnoho absolventů, budoucích úspěšných profesionálů, pro které je správa osobních financí důležitá.  Proto přicházíme s projektem Umím si poradit.

Chceme být užitečnou společností, jejíž zkušenosti mohou mladým lidem pomoci vyznat se v bankovních účtech, hypotékách nebo životním pojištění. Finančně gramotný člověk je schopen rozlišovat výhodný úvěr od nevýhodného, zvládá splácet hypotéku, nenaletí podvodníkům na rychlé půjčky a nezadlužuje tak sebe ani svou rodinu

Jsme partnerem vysokých škol, které vychovávají sebevědomé osobnosti s odpovědností ke svému životu. Nabízíme externí podporu doplňkového vzdělávání školám, které chtějí čerpat výhody ze spolupráce s komerčním subjektem a zároveň pomoci svým studentům snáze nalézt uplatnění na trhu práce, rozvíjet kariéru či je podpořit v osobním růstu.    

Vysokou úroveň všech aktivit v rámci spolupráce garantuje centrála společnosti a ředitelé poradenské sítě.

 

O projektu umím si poradit

Naši přední odborníci z praxe a finanční analytici studentům předávají zkušenosti a znalosti, které jsou jedinečným know-how společnosti Partners.

Projekt není zaměřen jen na školy ekonomického směru a instituce sídlící ve velkých městech. Právě naopak!

 

Tematické přednášky a související aktivity podle ročníku studia

Na začátku studia studentům představujeme problematiku osobních financí, která je pro ně do značné míry nová. Porozumění této složité a zásadní oblasti velmi pozitivně ovlivňuje jejich další život. Aktuálními tématy jsou pro ně v tomto období například studentská konta a půjčky. Pro tento účel máme vytvořené vzdělávací materiály, které souhrnně mapují vše důležité o financích.     

Ve třetím ročníku bakalářského studia se zaměřujeme na vzdělávání v oblasti kariéry. Radíme studentům, jak uspět na trhu práce, napsat profesní životopis, objasňujeme výhody a nevýhody vlastního podnikání versus práce v zaměstnaneckém poměru a mnoho dalšího.

Budoucím magistrům nebo inženýrům nabízíme možnost odborných stáží v naší společnosti, spolupráci při psaní diplomových prací a pomoc s přechodem do profesní praxe.

 

Přednášky odborníků

Na přednáškách a seminářích studentům přednáší přední čeští ekonomičtí a finanční analytici v čele s Pavlem Kohoutem nebo Alešem Tůmou. Jejich erudovaný a osobitý pohled v podobě článků a komentářů oceňují odborníci i široká veřejnost. Svět finančních trhů, investic či makroekonomický vývoj umí přiblížit poutavě a srozumitelně. Podobně jsou i naši specialisté na personalistiku schopni předávat své zkušenosti a poradit studentům se vším, co se dané problematiky týká.

 

Partnerství

V rámci našeho partnerství s VŠ se účastníme veletrhů vzdělávání, prezentujeme naši spolupráci v prostorách školy, na webu či ve školních médiích a komunikujeme se studenty prostřednictvím newsletterů. Zároveň velmi stojíme o zpětnou vazbu ze strany studentů i pedagogů reflektující jednotlivé společné aktivity, jejich obsah, přínos či úroveň přednášejících.

Ve vyhrazených časech studentům poskytujeme konzultační hodiny pro zodpovězení jakýchkoliv dotazů nebo pomůžeme vyřešit vše, co souvisí s financemi a kariérou. 

Jsme otevřeni dalším možnostem a nápadům ze strany škol a studentů, jejichž potřebám se snažíme vyjít vstříc.

 

 SPOLUPRÁCE S MENDELOVOU UNIVERZITOU

Jednou z našich dlouhodobých spoluprací je několikaleté partnerství s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně. Stali jsme se odborným garantem unikátního oboru Finance a investiční management, který studentům nabízí možnost úzkého propojení akademického světa a významných finančních institucí. Naši odborníci se podílejí na výuce a předávají tak studentům jedinečné a praktické know-how. Dále jim nabízíme možnost stáží, psaní diplomových prací, poskytujeme datovou a materiální podporu.

 

 

„Mnoho firem dnes kritizuje univerzity za nedostatečnou přípravu studentů pro řešení problémů běžné firemní praxe. Společnost Partners nám pomáhá tuto skutečnost výrazně změnit. Je pro nás důležitým partnerem nejen v oblasti prakticky orientované výuky, ale také pomáhá zpřístupnit studentům finančně orientované databáze či zprostředkovává zpracování závěrečných prací přímo v konkrétních finančních institucích. Studenti často velmi pozitivně hodnotí přednášky odborníků z praxe a workshopy orientované na aktuální problémy finančního trhu. Výsledky spolupráce se společností Partners se na Provozně ekonomické fakultě staly určitým vzorem podle kterého se snažíme rozvíjet i ostatní ekonomické obory."

doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D.,

proděkan Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně

 


Kontaktní osoby za centrálu Partners:

Anna Jandová, supervizor HR a vzdělávání, anna.jandova@partners.cz

Gabriela Kudrnová, ředitelka HR a vzdělávání, gabriela.kudrnova@partners.cz


 

 


Získejte více informací

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde.

Sdílet stránku