Pavel Kohout, ekonom a člen dozorčí rady

Pavel Kohout píše o makroekonomice, investování, ekonomických teoriích, reformách a mnoha dalších tématech. Publikuje ve všech celostátních denících, mnoha časopisech a na serverech peníze.cz či aktuálně.cz.

Pavel Kohout (*1967) je jedním ze zakladatelů společnosti Partners, do roku 2013 zastával funkci ředitele pro strategii. V roce 2010 se stal členem představenstva Partners investiční společnost. Od roku 2014 zastává post místopředsedy dozorčí rady.

Pracoval postupně pro PPF investiční společnost, a. s., Komero s. r. o., ING Investment Management, a. s., a PPF, a. s. V letech 2002 až 2003 působil jako člen sboru poradců ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD), od roku 2004 do roku 2006 byl členem konzultačního týmu Vlastimila Tlustého (ODS) a není členem žádné politické strany. Pavel Kohout je členem NERV – Národní ekonomické rady vlády.

V České republice publikuje například v denících Lidové noviny, MF Dnes, Hospodářské noviny a časopisu Reflex. Publikuje i v zahraničí, v deníku Pravda a časopise Týždeň na Slovensku. Nově je také na Twitteru (@KohoutPavel). Napsal několik knih o financích, například Peníze, výnosy, rizika (dvě vydání, Ekopress), Investiční strategii pro třetí tisíciletí (šest vydání, Grada) nebo Finance po krizi (tři vydání, Grada). Společně se spisovatelem a jmenovcem Pavlem Kohoutem napsali knihu Dramata a frašky ekonomie. Kohout se ptá Kohouta (Pistorius a Olšanská).

Mezi velké koníčky Pavla Kohouta patří umělecká fotografie. Absolvoval soukromý seminář u fotografa Jaroslava Prokopa a kurz tvůrčí fotografie u Roberta Vana a v Praze měl několik menších výstav v NeoLuxoru a Americkém centru.

Vybrané mediální výstupy naleznete zde:

Fotografie Pavla Kohouta naleznete zde.


Máte vypnutý javascript. Pro správné fungování stránek je třeba jej povolit.